İade ve Değişim Şartları
• Ürünü kargodan teslim aldığınız tarihten itibaren ilk on dört (14) gün içerisinde iade edebilir, cayma hakkınızı kullanabilirsiniz.

• İade değişim işlemlerinde kargo ücretleri müşteriye aittir ve iade durumlarında kargo bedelleri iade edilmemektedir. Değişim işlemlerinde yalnızca değişimi yapılan ürününüzün gönderim ücreti tarafımızca karşılanmaktadır. İade ürünlerin kargo bedellerinin ödenmemesi halinde, anlaşmalı bedel üzerinden iade tutarından düşülmektedir. İade ve Değişim yapmak istediğiniz ürünleri, tarafınıza ulaşan anlaşmalı kargo firmamız ile göndermeniz gerekmektedir. Farklı kargo ile gönderilen paketler teslim alınmamaktadır.

• Ürün(ler) orijinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle yollanması gerekmektedir. Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

• İç giyim çamaşırlarda, bikini ve silikon sütyen vb. iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünlerin değiştirme ve iade işlemi yapılmamaktadır.

• İade veya değişim işlemlerinde tarafınıza gönderilen faturanın 2.nüshasının arkasına ürün iade edilecek ise iade, değişim olacak ise Değişim talebinize göre;  yeni istediğiniz ürünün kod, renk ve beden bilgilerini yazarak, Merkez Depo adresimize göndermeniz gerekmektedir.
Merkez Depo adresi: ARLİN GİYİM ve TEKSTİL SAN. TİC. LTD. ŞTİ. – Halide Edip Adıvar Caddesi Çalıkuşu Mahallesi No:164 Gaziemir, İzmir - 0850 850 35  00

• Üretim hatası veya hatalı ürün gönderimi gibi sebeplerden yapılan iade / değişim işlemlerinde, ürünü teslim aldığınız tarihinden itibaren ilk otuz (30) gün içerisinde tarafımıza ulaşarak durumu bildirmeniz ve izlenecek prosedür hakkında bilgi almanız gerekmektedir.

• Eğer ürünün faturası kurumsal ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dâhil edilmeden, Ürün Birim Fiyatı + KDV şeklinde kesilmiş bir iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde iade alınamamaktadır.

• İade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygunluğu kontrol edilmektedir. İadeniz kabul edildiğinde ve tarafımızdan para iadeniz gerçekleştiğinde e-mail ile bilgilendirilirsiniz. Bu işlemler 2 ila 5 gün sürebilmektedir. İadenin hesabınıza yansıma süresi ise banka tarafından belirlenmektedir, tarafımızdan müdahale edilememekle birlikte genel olarak iade işlemini takip eden 2 ila 8 gün içerisinde gerçekleşmektedir.